معلم روستا

این داستان در باره یک دختر که معلم روستا بود و یک پسر باغبان است . بزرگترین آرزوی پسر این بود که هر روز در کنار پنجره صدای زیبای دختر را بشنود . او فکر می کرد که هیچ کسی همانند این دختر صدای نرم و دلنشین ندارد . اما روزی از روزها ، پسر متوجه شد که صدای دختر گرفته است . او در گوشه ای از حیاط مدرسه مخفیانه به داخل کلاس نگاه می کرد و متوجه شد دختر از نهایت درد گلو چهره اش تغییر کرده است .

 

پس از پایان کلاس ، پسر به سراغ دختر رفت و متوجه که دختر اهل جنوب است و تحمل آب و هوای خشک شمالی را ندارد و به همین دلیل صدایش نیز تغییر کرده است . روز بعد ، دختر متوجه فنجان آبی شد که روی میزش گذاشته شده بود . آب را نوشید . سپس ابرو در هم کشید و گفت : چقدر تلخ است .. اما پسر متوجه شد که صدای دختر پس از نوشیدن آب بهتر شده است . زیرا او این آب را از جوانه نیلوفر تهیه کرده بود که با خوردن آن درد انسان کاهش می یابد .

 

 پسر هر روز به این کار ادامه می داد و پس از چیدن جوانه ها ، دوایی آماده کرده و قبل از کلاس مخفیانه روی میز دختر می گذاشت . روزی از روزها ، دختر زودتر از پسر به کلاس آمد و در پشت در پنهانی به تماشای حرکات پسر پرداخت و به ماجرا پی برد . در همین جا از پسر پرسید : پس تو هر روز جوانه نیلوفر را برای من تهیه می کنی ؟

 

 پسر سری تکان داد و با لکنت زبان جواب داد : بله ، بله ، متوجه شدم صدای شما تغییر کرده است و این دوا برای کاهش درد شما مناست است . از آن به بعد ، پسر هر روز تخم نیلوفر را می چید و دوای دختر را آماده می کرد .

 

 روزی از روزها ، پسر از معلم روستایی پرسید : تو دیگر از تلخی این دوا نمی ترسی ؟ دختر لبخندی زد و گفت : این شیرین ترین داروی جهان است.

/ 16 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هستی

زن لبخند خداوند است. تبریک به شما که زیباترین لبخند خداوند هستید. ( البته با تاخیر [خجالت] )

قله نشین

ان سفر کرده که صد قافله دل همره اوست هر کجا هست خدایا به سلامت دارش از لطف و همدردی تو ن ممنون[گل]

محمد

سلام چرا آپ نمیکنی منتظرم

محمد

سلام چرا آپ نمیکنی منت[گل]ظرم

زهره زاهدی

هپاتیت سی Hepatitis C یک بیماری ویروسی است که توسط ویروس هپاتیت سی موسوم به HCV ایجاد می‌شود و باعث التهاب نسج کبد می‌گردد. اگرچه در غالب موارد این بیماری بدون علامت است، در مراحل پیشرفته‌اش... سلام دوست عزیز به روزم[گل]

قله نشین

یکی پیدا نمیشه به منم از این تلخترین اما شیرینترین دوا بده بدجور دلم گرفته و نیاز به مرهم دارم[گریه] دوست عزیز از ابراز همدردی شما تشکر دارم امیدوارم تو شادی ها جبران بکنم[گل]

الی

کجایی هلن جان . خبری ازت نیست [سوال]