دکتر وين داير

دكتر وين و. داير Dr. Wayne W. Dyer يكي از معروفترين روانشناسان امروز غرب است كه همچون عارفي بزرگ هر جمله اش يك بغل اميد و خرد را ميهمان مغز خوانندگانش مي كند. ايشان اينك در شصت و سومين سال تولدشان زندگي مي كنند و تا كنون هزاران نفر از انسانهايي شكست خورده را به اعلا درجه ي آرامش، موفقيت و ثروت رسانده اند.
 
تحول روحي ايشان قصه ي شيريني دارد كه در كتاب: ”باور كنيد تا ببينيد“ نوشته اند.

 

ايشان مي گويند كه سالها از ظلم و بي مسؤوليتي پدرش به خانواده سرشار از خشم و نفرت بوده است. تا اينكه يك روز از پشت ميز اتاقش در دانشگاه تصميم مي گيرد كه بدنبال پدر مست و لاابالي خود بگردد و از او انتقام روحي بگيرد.

 جستجوي يك مست دائم الخمر در سراسر آمريكا كار بسيار سختي بنظر ميرسد. اما او از هر امكاني استفاده مي كند تا اينكه بالاخره در مي يابد كه پدرش چند هفته پيش در شهري دورافتاده بر اثر ناراحتي كبد ناشي از نوشيدن الكل فوت كرده است.

 

 با هزاران پرس و جو بالاخره قبر پدر را مي يابد. در حالي كه سرشار از نفرت و انتقام بوده، بالاي قبر مي ايستد. مدتي به قبر نگاه مي كند... پس از چند دقيقه كه به آن خاك مي نگرد، ناگهان عاطفه اي پنهان از پشت سالها نفرت زبانه كشيده و به گريه مي افتد. او در آن سيل اشك، پدرش را با وجود تمام زخمهاي روحيش مي بخشد.

 او مي گويد: ”پدرم را بخشيدم و با اين احساس بخشش عجيب و آني احساس كردم تمام سدهاي روحي كه مانع شكوفايي احساس خوشبختي ام بودند، در برابر قدرت عاطفي اين بخشش نابود شدند. دود شدند و گويي در زندگيم صبح شده باشد.

 

از آن روز به بعد به قدرت بخشش پي بردم و فهميدم انساني كه مي بخشد، خود امكان پيشرفت بيشتر بسوي آرزوهايش را مي يابد. مي بخشي و خودت آزاد مي شوي. اين آزادي بسيار نزديك بماست. اگر زرنگ باشيم و خوب ببينيم.“
 

/ 5 نظر / 18 بازدید
مهدی

سلام خیلی زیبا بود من هم تجربه کردم بخشش رو من یک الگو دارم در این زمینه اگه قرار بود با بخشش چیزی از انسان کم بشه خداوند تا حالا اینقدر بزرگ نمی موند میدونید مشکل اینجاست که ما همیشه دنبال آرامش در بیرون خودمون میگردیم در صورتی که مشکل درون من است و راه حل هم باز در درون من تغییر شرایط بیرونی نمیتونه حال بد من رو خوب کنه باید یاد بگیرم که حال خوب و بد تنظیمش دست خودم باشه نه دیگران همیشه جاری باشید

غنچه

سلام اين واقعا راسته. من بابام مدتهاست از يکی ناراحته هر چی بهش ميگيم ببخشش نمی بخشه هميشه خودش رو عذاب ميده

قله نشين

سلام هلن جوون بزنم به تخته فعال شدی تند تند آپ ميکنی اين خيلی خوبه راستی يه شعر جالب پيدا کردم توی يه وب لاگی : چتر تو را قربان، قربان! که در اين برهوت همه کويرند و زير چتر تو باران است ببخشش ببخشش .... واسه دلی که نفرت نمیشناسه .....ولش کن اصلا بی خیال بقول شاعر :‌روز روزگار خوش است تنها دل ماست که دل نیست