جاني ساعت 2 از محل كارش بيرون آمد و چون نيم ساعت وقت داشت تا به محل كار دوستش برود، تصميم گرفت با همان يك دلاري كه در جيب داشت ناهار ارزان قيمتي بخورد و راهي شركت شود.

چند رستوران گرانقيمت را رد كرد تا به رستوراني رسيد كه روي در آن نوشته شده بود :" ناهارهمراه نوشيدني فقط يك دلار"، جاني معطل نكرد و داخل رستوران شد و يك پرس اسپاگتي و يك نوشابه برداشت و سر ميز نشست.

گارسون برايش دو نوع سوپ، سالاد، سيب زميني سرخ كرده، نوشابه اضافه، بستني و دو نوع دسر آورد و به اعتراض جاني توجهي نكرد كه گفت:" ولي من اين غذاها رو سفارش ندادم."

گارسون كه رفت جاني شانه اي بالا انداخت و گفت:" خودشان مي فهمند كه من نخوردم!"

اما جاني موقعي فهميد كه اين شيوه آن رستوران براي كلاهبرداري است كه رفت جلو صندوق و متصدي رستوران پول همه غذاها رو حساب كرد و گفت 15 دلار و 10 سنت.

جاني معترض شد " ولي من هيچكدومو نخوردم!" و مرد پاسخ داد " ما آورديم مي خواستين بخورين!"

جاني كه خودش ختم زرنگهاي روزگار بود، سري تكان داد و يك سكه 10 سنتي روي پيشخوان گذاشت و وقتي متصدي اعتراض كرد گفت:" من مشاوري هستم كه بابت يك ساعت مشاوره 15 دلار مي گيرم."

متصدي گفت :" ولي ما كه مشاوره نخواستيم؟!" و جاني پاسخ داد :"من كه اينجا بودم مي خواستين مشاوره بگيرين!"

و سپس به آرامي از آنجا خارج شد!

/ 15 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرند نيلگون

اينه همه چيزايی که شعرا و نويسنده ها می دونن همش نتيجه تحقيق و مطالعه مستمر و لاينقطع و هدف دار و با عشق و علاقه ست . مخصوصا اونايی که پيش گام بودن و بيشتر سعی داشتند ابهام های بسيار و موجود رو رفع کنن . خيلی خيلی خيلی ......... می خوندند و فکر می کردن ( و می کنن ) .......... می گن يکی از مصحح های اوليه شاهنامه که روس بود (؟) در يه زيرزمين نمور و با امکانات محدود زندگی ، مطالعاتش رو انجام داد و سلامتی شو برای اين کار گذاشت !

خانم نويسنده

هلن خانمی آدرسی ، ایمیلی یا موبایلی از این جانی ندارید آخه می خوام برام کلاس خصوصی فشرده بذاره .

کورال

خوشمان آمد....خیلی با حال بود...

نرجس

بسی خوشمان بایمد.....

40نشین

سلام هلن جوون کم کشته مرده این درسای روانشناسی توام اخه من کتاب روانشناسی نمیخونم هیچ وقت ولی وب تو برام جالبه

پرنس

سلام.......جالب بود...ولنتاین مبارک

Giti

mashaallahl be jony.be in migand yek adam zerang

میلاد

اینم داستانه قشنگی بود تلافیه این چند وقتی که نبودم در میارم راستی اسم منم تو لینکدونی غریب آشنا نیست دیگه دریچه گذاشتن باتشکر دریچه ولی قشنگ بود فشنگ بود