ديوانه وار

هفته پيش كتاب ديوانه وار اثر كريستيان بوبن رو خوندم.اين رمان يكي از شاهكارهاي اونه.داستان از زبان دختري پرجنب و جوش و شوخ روايت ميشه.دختري كه اولين عشق زندگيش يه گرگه با دندونهايي زرد رنگ.بطوريكه معشوق هاي ديگرش هرگز به پاي او نميرسند.

نكته اي كه برام جالب بود اين بود كه زندگي اين دختر  بر خلاف زندگي هاي رايجه.به اين صورت كه اين دختر هر وقت دوست داره از خونه فرار ميكنه و هر بار هم خودش رو با يه اسم معرفي ميكنه.

وقتي در هفده سالگي تصميم به ازدواج مي گيره مادرش بهش ميگه: مواظب باش،زندان هر چقدر هم كه زيبا و راحت باشد زندان است.بخاطر هيچ و پوچ واردش ميشويم و بعد،براي خارج شدن بايد خيلي چيزها رو تحمل كنيم.

بعد مادرش بخاطر اينكه به حرف اون گوش نميده بلكه به نداي دلش پاسخ ميده تحسينش ميكنه و ميگه كه راه درست براي بچه ها ،هيچ وقت راه پدر و مادرشان نيست،هيچ وقت.

به گفته خودش زندگي زناشويي رو در عرض 15 روز كشف ميكنه و پس از هفت سال زندگي ملال آور عاشق مردي ميشود كه غول مي نامدش.پس از 3 سال دوستي با غول از همسرش،رومان  جدا شده و هر دو مرد را به حال خود رها ميكند و ميرود. و ...

زندگي اين دخترك رو از اون جايي كه با زندگي خودم كاملا متفاوته دوست دارم .

دخترك در هنگام ترك غول ميگه:

فكر ميكنم هنر اصلي،هنر فاصله ها باشد.زياد نزديك بهم مي سوزيم،زياد دور يخ مي زنيم.بايد ياد بگيريم جاي درست و دقيق را پيدا كنيم و همانجا بمانيم.

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرنس

عجب زندگی و ماجرايی داشته

ارش

سلام هلن جان آپ کرديد بی خبر اين جمله ی آخری واقعا پر محتواست

mari

mamnoon az hozooret man upam montazeretam

نازمهر

منم با دوری و دوستی موافقم. اگه بشه خيلی خوبه. واقعيت اينه که هميشه اين نزديکيه که دوری مياره

بی همنورد

سلام خانوم وب لاگ جالبی داری (وقتی من می گم جالب يعنی خيلی جالب) خلاصه اينکه خوشحالم از يافتن وب شما و همش بهش سرميزنم و يکی از لينک های وب خودم هم هستش با آرزوی بهترينها واسه شما و پرند نيلگون که منو با وب شما آشنا کرد . به من هم سر بزنين خوشحال می شم

غنچه

سلام ممنون که اسم کتابهايی که می خونی اينجا می نويسی. ديدم اونايی که برخلاف مسير رودخونه ميرن شکست خوردن ولی ماهی قزل آلا هميشه خلاف مسير ميره و موفقه

مژده

چقدر جالب بود تا اينجاش.... همچينی قلقلک شديم که بريم بخريمششششش ها.... ممنون که نوشتی.

lili

اين جمله آخرت خيلی قشنگ بود یاد این جمله می افتم چنین با مهربانی خواندنت چیست ؟ بدین نامهربانی راندنت چیست ؟